Jeżeli szukacie produktu, dzięki któremu zabezpieczycie malowane powierzchnie nadając im przy tym ciekawy wygląd to Farba Młotkowa Bato będzie idealnym wyborem. Przeznaczona jest do samodzielnego, nie wymagającego gruntowania zabezpieczania antykorozyjnego i dekoracyjnego powierzchni stalowych, żeliwnych i metalowych. Farba tworzy półmatowe powłoki z efektem młotkowym, o krótkim czasie wysychania, bardzo dobrej przyczepności do podłoża, dobrych właściwościach antykorozyjnych i odporności mechanicznej.

 

Przygotowanie powierzchni do malowania:     
Powierzchnie stalowe nowe odtłuścić i oczyścić ręcznie do  stopnia St2 wg   PN-ISO 8501-1 Renowacja: Usunąć starą, złuszczoną powłokę malarską i ślady korozji, odtłuścić i wysuszyć;  powierzchnie odnawiane trwałe i gładkie zmatowić papierem ściernym w celu poprawy przyczepności, odpylić, odtłuścić i wysuszyć.

 

Metody nakładania:
Natrysk hydrodynamiczny,  pneumatyczny,  pędzel,  wałek

 

Wydajność teoretyczna:
Około 8 m²/l przy jednokrotnym malowaniu, w zależności od przygotowania podłoża i wybranej techniki malowania.

 

Przygotowanie farby:
Przed przystąpieniem do malowania farbę należy dokładnie wymieszać w opakowaniu dla zapewnienia jednorodnej barwy i efektu młotka.  Dopuszcza się mieszanie farby w czasie prac malarskich w przypadku stwierdzenia rozwarstwienia farby.

 

Czas schnięcia:
w temp. 20°C i wilgotności względnej powietrza 65%
Stopień 1  -      30 minut
Stopień 3  -      6 godzin
Czas całkowitego wyschnięcia powłoki:  48 godzin

 

Przechowywanie farby:
Farbę należy przechowywać w temperaturze 5°C - 25°C, w szczelnie zamkniętych opakowaniach osłoniętych przed słońcem.

Skontaktuj się z nami

Regulamin plików cookies